Gilmorova děvčata

Seriál Gilmorova děvčata

Gilmorova děvčata


Gilmorova děvčata, v originále Gilmore Girls, je úspěšný americký komediální a zároveň dramatický seriál vysílaný v letech 2000 až 2007 televizní stanicí CW, dříve WB. Pochází z pera scénáristky a producentky Amy Sherman-Palladino. Pod vedením jí a jejího manžela Daniela vzniklo neuvěřitelných šest řad. V sedmé, finálové, řadě je nahradil David Rosenthal.

Gilmorova děvčata nás zavedou do malebného městečka Stars Hollow, kde se stále děje něco nového. Místní obyvatelé se nijak zvlášť neliší od lidí z našeho okolí, přesto jsou svým způsobem kouzelní.

Najdeme zde starostu Taylora Dooseho posedlého krášlením města a konáním nejrůznějších slavností, roztomile podivného Kirka, věčnou umělkyni slečnu Patty, výškově extrémně rozdílný pár Babette a Moreyho, korejskou rockerku Lane Kimovou s šíleně pobožnou matkou, sympatického majitele bistra s nejlepší kávou Luka Danese a především Lorelai a Rory Gilmorovy.

Lorelai Victoria Gilmorová přišla do Stars Hollow, když jí bylo šestnáct a právě utekla od svých rodičů Emily a Richarda i se svou malou dcerkou Lorelai Leigh, které nikdo neřekne jinak než Rory. Pod svá křídla si je tenkrát vzala majitelka místního hotelu Nezávislost.

Pro televizní diváky začíná příběh po šestnácti letech, Lorelai je nyní ředitelkou hotelu Nezávislost, kde pracuje se svou nejlepší přítelkyní, vynikající šéfkuchařkou, Sookie a krásně protivným Francouzem Michelem. K tomu vychovává svou šestnáctiletou dceru, se kterou jsou spíše nejlepší kamarádky než matka s dcerou a jejich vztah by jim mohl každý závidět.

Lorelai dospěla v úspěšnou, vtipnou, chytrou a krásnou ženu, kterou má celé město rádo. A nejen ona, Rory zdědila po své matce všechno, co mohla. Právě odchází ze starshollowské střední, kde má svou nejlepší přítelkyni Lane, a přestupuje na prestižní školu Chilton, která by jí měla pomoci ke splnění celoživotního snu dostat se na Harvard a následně se stát novinářkou. Tady ale v jejich dokonalém životě nastává problém...

Lorelai si nemůže dovolit platit školné a jediné řešení je požádat o peníze své bohaté rodiče, se kterými by se nejraději ani neviděla. Gilmorovi souhlasí pod podmínkou, že se uvidí každý pátek při společné večeři. Lorelai nešťastně souhlasí...

Tím začíná příběh plný skvělých dialogů, humoru, životních dramat, romantiky a báječných postav.


Odkazy
 
 
Zajímavé odkazy
 

Scenebox.info - scene releases links

 
 

 
© 2008-2009 U nás najdete Seriály online, Seriály ke shlédnutí zdarma, Seriály online ke shlédnutí a Filmy online ke stažení zdarma.
TOPlist