McLeodovy dcery

Seriál McLeodovy dcery

McLeodovy dcerySeriál se natáčel na soukromém ranči Kingsford, jehož pozemky se rozprostírají mezi přístavními městy Gawler a Freeling, zhruba hodinu jízdy na sever od Adelaide. Nemovitost se jmenuje Kingsford a byl užíván jako výzkumná stanice pro pěstování pšenice dokud nebyl roku 1999 na prodej. Tohoto roku The Nine Network tyto pozemky koupilo. Usedlost je obklopena 135 akry = 55 hektary farmářské půdy. Starý historický dům byl postaven z edinburghského pískovce, do Austrálie byl přepraven lodí. Trvalo přes 30 let, než byl postaven a stavební práce byly ukončeny v roce 1856.

Autor dekorací Tony Cronin, který se stará, aby vše bylo co nejpůvodnější a věrohodné, tvrdí, že poloha usedlosti byla pro natáčení naprosto perfektní, protože dům stojí v horách a je na něj opravdu nádherný pohled. „Ráz a charakter prostředí a staveb je něco, co nekoupíte ani za milion dolarů. Staré budovy mají v sobě teplé oranžové barvy v léty zaprášeném kameni s červeným nádechem špíny“ říká Cronin. Většina interiérových scén byla natočena uvnitř domu. Farma Kingsford byla tehdy plně funkční, takže vše bylo autentické. Bylo ovšem těžké vše skloubit dohromady. Domy a pastviny na Kingsfordu musely být přizpůsobeny seriálovým požadavkům. Na farmě bylo chováno 150 ovcí, 100 kusů hovězího dobytka, 15 koní a hlídací psi. A také bylo nutné, aby se herci naučili krmit dobytek, stříhat ovce a zvládli i další činnosti, jež s péčí o tak velké hospodářství souvisejí.

Seriál McLeodovy dcery se začal poprvé vysílat v srpnu 2001 a o rok později se stal třetím nejpromítanějším australským televizním seriálem. Málokdo však ví, že mu již v roce 1996 předcházel film, jehož tvůrkyní je Posie Grame-Evans. Promyšlený tvůrčí záměr zajistil vysokou sledovanost. Důležitou roli sehrála zejména její láska k jihoaustralské krajině a přírodě, kterou skvěle zobrazila. Posie také tvrdí, že celkový obraz McLeodových dcer dotváří modrá obloha a pětice citlivých romantických australských dívek. Přidáme-li k tomu ještě autentické zacházení s koňmi za asistence profesionálních honáků, získáme impozantní sérii, která právem slaví ohromný úspěch.


Odkazy
 
 
Zajímavé odkazy
 

Scenebox.info - scene releases links

 
 

 
© 2008-2009 U nás najdete Seriály online, Seriály ke shlédnutí zdarma, Seriály online ke shlédnutí a Filmy online ke stažení zdarma.
TOPlist