Jericho

Seriál Jericho

Jericho (2006)

Jericho je seriál americké stanice CBS. Motiv seriálu poukazuje na hrozbu nukleárních zbraní dnešní doby. Uprostřed USA leží klidné městečko v Kansasu o cca 3000 obyvatelích. Na horizontu se náhle objeví Atomový hřib a lidé brzo zjistí, že nebyl jediný. Šlo o masivní atomový útok, který vyhladil 23 amerických měst a rozložil tak federální vládu. Město je náhle odkázáno k samostatnému přežití.

Veškeré obyvatelstvo města doufá, že jim bude brzy vysvětleno kdo stojí za tímto hrozivým útokem, ale i po několika měsících jsou lidé stále sami, bez informací, bez zásob a bez elektřiny. Obyvatelé se musí bránit před vpádem přivandrovalců, zejména před žoldáckou armádou zvanou Ravenwood, ale také před mimořádně krutou zimou. Během první řady se dozvídáme šokující odhalení: Jeden člověk se přistěhoval do Jericha těsně před útoky a chová se velmi podivně. Jake Green zjistí, že ukrývá doma poslední atomovou bombu, která měla být použita při útocích.

20. září 2006 byla odvysílána premiéra pilotního dílu seriálu na stanici CBS. Během první řady ovšem sledovanost stále klesala a tak se i přes velmi otevřený konec první řady (22 epizod) rozhodla CBS tento seriál ukončit. Ovšem obrovská kampaň fanoušků Jericha nakonec stanici utlačila a tvůrci se rozhodli o natočení druhé série (7 epizod). Po skončení druhé řady se i přes neúplně uzavřený konec televize rozhodla seriál definitivně zrušit. Nyní fanoušci vytváří kampaň o další záchranu seriálu, ovšem CBS už nehodlá točit další epizody. Proto se jedná o prodeji natáčecích práv televizi Sci-Fi.


Odkazy
 
 
Zajímavé odkazy
 

Scenebox.info - scene releases links

 
 

 
© 2008-2009 U nás najdete Seriály online, Seriály ke shlédnutí zdarma, Seriály online ke shlédnutí a Filmy online ke stažení zdarma.
TOPlist