MacGyver

Seriál MacGyver

MacGyverMacGyver je bývalým agentem zvláštních služeb a v současné době pracuje pro organizaci Phoenix Foundation. Neuvěřitelně mu to „pálí“ a svůj život zasvětil poslání napravovat křivdy a bojovat proti zloduchům z celého světa. Je chytrý, a proto dokáže proniknout až k nepříteli a svým důvtipem mu bez použití hrubé síly a většinou beze zbraní překazit nekalé plány. Do akcí nikdy nevyráží bez svého batohu, který „není na věci, které si vezmu s sebou, ale na to, co najdu po cestě“. Vyzná se ve vědě a obyčejné předměty, které náhodou najde, umí využít nepřekonatelným způsobem. Kancelářskou svorkou zkratuje jadernou hlavici, čokoládovou tyčinkou zastaví unikající kyselinu (vidí v ní totiž disacharid, který dokáže zalepit prasklinu v nádrži), odpálí provizorní bombu práskací kuličkou, s obsahem dámské kabelky dokáže vykouzlit zázraky... A na to všechno mu stačí jen chvilka. MacGyver je takový skromnější James Bond či vynalézavější Indiana Jones, drsný sympaťák s dolíčky ve tvářích. Navíc je zázračný vědec - čaroděj, díky kterému se začneme na normální věci dívat ještě trochu jinak.

Seriál MacGyver nezačíná nejatraktivnějšími scénami, ale tím, čemu sami producenti říkají „úvodní manévr“. Je to pěti- až desetiminutové dobrodružství s hrdinou v hlavní roli. Když skončí, rozjede se teprve hlavní příběh. Je to tedy účinný trik, díky kterému je seriál zábavnější a samotný příběh ještě napínavější. Navíc méně násilí, více inteligence a používání vědeckých metod hlavního hrdiny jsou další klady, kterými si seriál získal již sedmnáctiletou popularitu, a tak se nikdo nemůže divit sedmi nestárnoucím seriálovým řadám.


Odkazy
 
 
Zajímavé odkazy
 

Scenebox.info - scene releases links

 
 

 
© 2008-2009 U nás najdete Seriály online, Seriály ke shlédnutí zdarma, Seriály online ke shlédnutí a Filmy online ke stažení zdarma.
TOPlist